İlçemizde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim Pazar günü saat 13.00’da Kaymakamlık binası önünde Atatürk Anıtı'na Kaymakamlığımız ve İlçe Belediyemiz tarafından çelenk sunulmasıyla başladı.
Cumhuriyetin kuruluşunun 95'incı yıldönümü nedeniyle ilk tören, Hükümet Meydanı'nda yapıldı. Törene, İlçe Kaymakamımız Mustafa KUTLU, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yasin KESKİN, Belediye Başkanı Mehmet KALE, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Bahadır Veli AKMAN, İlçe Emniyet Müdür V. Veysel ER, Resmi ve Sivil Erkan katıldı. Çelenklerin Anıt'a sunulmasının ardından İstiklal Marşımız eşliğinde Şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesiyle çelenk sunma töreni sona erdi.
29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 09.30' da Kaymakamımız daire amirlerini makamında kabul ederek bayramlarını kutladı. Saat 10.00'da Kaymakamlık binası önünde gerçekleştirilen törene Sayın Kaymakamımız Mustafa KUTLU, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yasin KESKİN, Belediye Başkanı Mehmet KALE, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Bahadır Veli AKMAN, İlçe Emniyet Müdür V.  Veysel ER, İlçe daire amirleri, okul ve kurumların yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.
Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın, halkımız ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramını kutlamasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sayın Kaymakamız Mustafa KUTLU yaptı. Öğrenciler tarafından şiirler okunarak halk oyunları oynandı.  Halkımızın, öğrencilerimizin ve tüm katılımcıların büyük bir beğeniyle ve coşkuyla izledikleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tören geçişinin ardından sona erdi.