28 Ekim Cumartesi günü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çelenk sunma programı ile başladı. Atatürk anıtında başlayan çelenk sunma törenine; Kaymakamımız Sayın Mustafa KUTLU, İlçe Belediye Başkan Vekili Halil GÜREL İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Batuhan DURAN, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Başkomser Veysel ER, Daire Amirleri ile Kamu Kurum ve Kuruluşları, Siyasi Parti Temsilcileri ve Öğrenciler katıldı.
 
 Tören: Kaymakamımız Sayın Mustafa KUTLU ve İlçe Belediye Başkan Vekili Halil GÜREL’in Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından program sona erdi.
 
  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümü kutlama programı, 29 Ekim günü Saat 09.25’de Kaymakamlık Makamında bayram Tebriklerinin kabulü ile başladı. Kaymakamımız Sayın Mustafa KUTLU, Kaymakamlık Makamında bayram tebriklerini kabul etti. Daha sonra Cumhuriyet Bayramı Kutlama töreni için alana geçildi. Tören; Kaymakamımız Sayın Mustafa KUTLU, İlçe Belediye Başkanı Mehmet KALE’nin Halkın Bayramını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Kaymakamımız Sayın Mustafa KUTLU, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Öğrencilerin okuduğu şiirler ve hazırladığı halk oyunlarının ardından, Resmigeçit töreni ile kutlamalar sona erdi.